2015.10.13
Projekt dziennikarsko - fotograficzny
2015/16 – piórem i aparatem

Projekt  dziennikarsko-fotograficzny w naszym Ośrodku rozpocznie działalność w roku szkolnym 2015/16. Podczas zajęć dziewczęta nauczą się min. obsługiwać cyfrowy aparat fotograficzny i zajmą się dokumentacją przebiegu uroczystości ośrodkowych. Efektem pracy młodych redaktorek będą niektóre „Aktualności” na stronie internetowej naszego ośrodka - zarówno teksty jak i zdjęcia. Na zajęciach nasze wychowanki  pod kierunkiem opiekuna projektu będą opisywać swoje przeżycia i osobiste spostrzeżenia na temat aktualnych wydarzeń w Ośrodku, uroczystości, rocznic, świąt, imprez oraz wycieczek. Będziemy też wędrować po najbliższej okolicy z aparatem fotograficznym i uwieczniać interesujące nas miejsca w różnych porach roku. Oprócz tego zamierzamy przedstawić matamorfozy dziewcząt, wziąć udział w konkursie fotograficznym Drużyn Nieprzetartego Szlaku a na zakończenie roku szkolnego zorganizować wystawę najciekawszych prac naszych wychowanek.  Założenia programowe projektu to odkrycie talentów fotograficznych i dziennikarskich naszych dziewcząt, pielęgnowanie i rozwijanie ich zainteresowań oraz poszerzenie oferty edukacyjnej ośrodka a także jego promocja.

Koordynatorem projektu jest p. Bożena Sopińska